субота, 27 червня 2020 р.

Основний закон держави

У ніч на 28 червня 1996 року, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада нарешті ухвалила і ввела в дію Основний закон держави – Конституцію України. Цій важливій події передували 6 років важкої праці, консультацій, дебатів і домовленостей.
Конституція України - це не лише Закон законів, це серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла у суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. 
Цікаві факти про Конституцію України :
- Кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на Конституцію та на Пересопницьке Євангеліє.
- Упродовж 1990-1996 рр. було запропоновано 15 проектів Конституції України – від Конституційної комісії, політичних партій та науковців.
- Міжнародне співтовариство привітало ухвалення Конституції України та визнало її однією з найдемократичніших у світі.
- У 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України – книжка розміром 2х3 см. У ній 160 сторінок, а кожна літера не більш як 1 мм. Важить книга всього 15 г. Мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу. Автор – художник-графік Ігор Степанов – витратив на її створення близько двох місяців.
- У 2019 році в мережі Інтернет з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів. Авторами Конституції у коміксах стали брати Капранови, а художником – Олександр Костенко.
У приміщенні бібліотеки організовано постійно діючу книжкову виставку «З основним законом по життю». 

Напередодні Дня Конституції ми провели анонімне інтернет опитування серед наших користувачів на тему "Чи потрібно вносити зміни до Конституції України". Хочемо зауважити, що більшість наших опонентів ( 68%) не знайомі з основним законом, і в той же час проголосували про зміни в ньому (78%). Можливо нам спочатку треба виділити час для читання та вивчення цього документа, і тоді висновки і результати опитувань будуть правдивіші і справидливіші.

 "Народ повинен захищати закон як свій оплот, як свій оберігаючий мур."   Геракліт

Немає коментарів:

Дописати коментар