пʼятниця, 28 серпня 2020 р.

Герої не вмирають!

  День пам’яті захисників України  відзначають 29 серпня. День приурочений пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Саме 29 серпня українські війська виходили з іловайського оточення по так званому «Зеленому коридору», зазнавши найбільших втрат через віроломні дії регулярної армії Росії.

За даними Міністерства оборони України, вторгнення російських військ на територію України відбувалося протягом 24-29 серпня 2014 року, загальна кількість контингенту РФ становила 3,5 тис. чоловік особового складу, 60 танків, 320 БМД і БМП, 60 гармат, 45 мінометів, 5 ПТРК. Путінський «зелений коридор» став для наших військових, передусім для добровольчих батальйонів, «дорогою смерті». В цілому за період боїв за Іловайськ, із 7 серпня по 30 вересня, за офіційними даними, загинули 366 українських військових, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти. Ці жахливі цифри різняться в інформаційних джерелах, що свідчить про досі невизначеність втрат.

Стає моторошно лише від однієї думки: скільки наших воїнів-захисників, мирного населення України загинуло за п’ять з половиною років. Охоплює жах від невідомості: скільки ще?


Для того, щоб ця дата закарбувалася в пам'яті кожної людини, в стінах нашої бібліотеки було організовано книжкову виставку під назвою "Герої не вмирають".






Щоб краще ознайомитися з цими подіями, або дізнатися більше подробиць, пропонуємо Вашій увазі книги, в яких детально описаний той нелегкий період в історії українського народу.

1. Євген Положій - "Іловайськ"

Фото - Іловайськ. Розповіді про справжніх людей 

"Іловайськ" - книга про мужність неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опиняється в кінці серпня 2014 року в "Іловайському котлі", що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.

2. Сергій Лойко - "Аеропорт"

Аеропорт. Нова редакція - фото книги

Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі – плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту. Маленький український гарнізон Аеропорту денно й нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але тут, у цьому зруйнованому до підвалин Аеропорті, підступні й жорстокі вороги зіштовхуються з чимось неочікуваним і неймовірним. Із кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їхню нелюдську живучість та впертість приречених. Кіборги, своєю чергою, ворогів прозвали орками. Разом із кіборгами в Аеропорті перебуває американський фотограф, який через низку причин переживає цю необов’язкову війну як особисту драму. Його очима, наче в калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорті читач також побачить усю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше як російсько-українською війною.

«Аеропорт» – це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя. 

3. Сергій Лойко - "Рейс"

Фото - Рейс

В основі нового роману-трилера відомого письменника, автора світового бестселера «Аеропорт», лежать реальні події. Головний герой поодинці розслідує обставини загибелі його дружини і дочок, які летіли в літаку «Боїнг», збитий над Донбасом. Захоплюючий сюжет не відпускає увагу читача до останньої сторінки.

4. Маргарита Сурженко - "АТО. Історії зі сходу на захід."

Фото - АТО. Історії зі Сходу на Захід

«Для когось АТО – просто три букви. Для когось – справжнє випробовування. Що ви зробили б, якби одного дня залишились без нічого? Чи змогли б знайти в собі сили боротися далі, бо рідне місто виштовхнуло вас зі своїх обіймів і змусило починати все заново?» – запитує авторка книжки Маргарита Сурженко.

Герої цієї книги, вже маючи певні здобутки в житті, опинились на новому старті, тримаючи в руках лише невеликі рюкзаки. Молоді люди залишили місто, яке було для них уособленням упевненості та стабільності. Позаду – робота, налагоджене життя, власне житло й така обожнювана зона комфорту. Попереду – невідомість і Україна, якої вони ніколи по-справжньому не знали. Із собою вдалося взяти небагато: свої мрії, страхи, стереотипи, комплекси, віру й надію. А ще - спорідненість із рідною землею, зі своїм народом, всю велич і благородство якого вони тільки почали пізнавати. Чим закінчились пригоди героїв, дізнаєтесь, прочитавши цю книжку.


Немає коментарів:

Дописати коментар